Fundusze Europejskie
Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil
Dofinansowanie remontu starego domu na wsi !
05 maj 2010 - 17:15:42
Witam, moja babcia jest w posiadaniu starego domu na wsi. Dom liczy sobie 120 lat i powierzchnię około 150 m2, do tego bardzo duży ogród. Dom jest umiejscowiony we wsi Bobrówko w woj. Lubuskim. Jest to najstarszy dom we wsi, która notabene liczy sobie ok. 500 mieszkańców. Dom umiejscowiony jest w centrum wioski na przeciw zabytkowego kościoła. Niestety wymaga on remontu, dachu oraz stropów, drenażu i odgrzybiania, nowego ogrodzenie i wybudowania nowej stodoły. Koszt remontu to jakieś 50 tys. zł. właścicielka jest w stanie dołożyć 10 tys. Wartość domu szacowana jest na około 150 tys. w takim stanie jaki jest teraz. Remont znacznie zwiększy jego wartość i pozwoli stać mu drugie 120 lat w nienaruszonej formie. Dużym atutem jest to, że w ogrodzie rośnie 80 letni Ginkgo Biloba rzadkiej odmiany. Czy jest jakaś możliwość, aby uzyskać dofinansowanie z Unii lub od jakiegoś innego organu finansowania ? Jakie kroki należy poczynić, czy wpisanie do LPR/PRM zwiększy szanse na pieniądze na remont ? Proszę o pomoc !

Może można podpiąć to pod agroturystykę, dom bardzo by się do tego nadawał, okolica też jest śliczna, gospodarz świetnie zna niemiecki, czy można iść w tym kierunku ? Co trzeba zrobić ?

Dziękuję i pozdrawiam !

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-05 17:23 przez AndAnd.
Re: Dofinansowanie remontu starego domu na wsi !
07 maj 2010 - 09:33:59
Można się starać o dofinansowanie z ARMiRu - na rozwój działalności, wówczas trzeba by zrobić biznesplan i otworzyć w tym budynku działalność gospodarczą i prowadzić ja chyba trzy lata po skończeniu projektu, na który pójdą fundusze. wcześniej były ostrzejsze wytyczne, teraz dotacja wysokości do 100 tys mówi, ze trzeba utrzymywać jednego pracownika, więc to nie jest trudne. a z tego co piszesz ty potrzebujesz 50 tys. wówczas dotacja obejmie re3mont i restrukturyzację obiektu, tylko nie wiem jak wtedy działa krus?

można też ubiegać się o zwrotną pożyczkę na działalność z PARPu, procenty nie są duże, a jeśli agroturystyka będzie działać, to spokojnie będzie można spłacać.
w pierwszym wypadku chyba jest już jednak po konkursach w tym roku, choć zainteresowanie było znikome, wiec sprawdź to. wszystkie wiadomości i wnioski są na stronach armiru.
w drugim wypadku pożyczkę można uzyskać w każdej chwili.

jest jeszcze trzecie wyjście - jeśli dom jest zabytkowy można startować się o dofinansowanie przez stowarzyszenia - na odnowę elewacji, fasad, dachów itp - jeśli udowodnisz, że to wzbogaci region kulturalnie. tylko nie wiem jak to się ma do własności prywatnej jaką jest dom. tu pewnie więcej wiadomości na www.funduszeeuropejskie.gov.pl albo na stronie funduszów europejskich - jest taka zakładka z mapą - tam znajdziesz wiadomości co do odpowiednich programów i województw.
Odziałow PARPu jest pełno w całym kraju. zazwyczaj mają dobrych konsultantów i konsultantki i nawet mailowo sporo wyjaśniają. poza tym mówią nie tylko o swojej ofercie ale potrafią też wskazać inne wyjścia. warto do nich napisać/zadzwonić/umówić się na spotkanie. to nic nie kosztuje.
rafał
08 sty 2011 - 15:49:40
Chciałbym się dowiedzieć o dofinansowanie remontu starego domu na wsi w woj. Podlaskim.
Dom jest drewniany ma około 150 lat wymaga wymiany dachu i podmurówki,
grandi32
Re: Dofinansowanie remontu starego domu
01 mar 2011 - 14:13:10
Proszę o radę. Moja 76 letnia Mama jest w posiadaniu domu mającego koło 100 lat znajdującego się na wsi 8146 ludności, przy głównej ulicy. Dom wymaga gruntownego remontu z zewnątrz jak i wewnątrz. Mama ani ja nie jesteśmy w stanie (finansowo )
się tego podjąć indywidualnie, czy jest możliwość uzyskania dofinansowania z gminy?, bądź innych źródeł? Z góry dziękuję
rozbawiony
21 mar 2011 - 12:07:32
Jeżeli ktoś żebra w miejscu publicznym, a posiada środki materialne niezbędne do egzystencji lub jest zdolny do pracy podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany:)
Art 58 KW
brylant
22 mar 2011 - 11:54:01
Chciałbym się dowiedzieć o dofinansowanie remontu starego domu na wsi w woj. Lubelskim.
Dom jest moich rodzicó.Ma około 100-140 lat .Dom jest bardzo stary ledwo że stoi, sciany pękają z roku na rok w coraz gorszym stanie aby patrzec jak niedługo runie.Drewno przegniłe,o dachu niewspomne.Czy da sie cos z tym zrobic zeby postawic dom na nogi.Niestety ani ja ani rodzice nieposiadaja funduszy na remont.

Prosze o jakies informacje dziekuje
Odpowiedź masz w 1szej odpowiedzi na pierwsze pytanie
sandra
Re: Dofinansowanie remontu dachu
23 lis 2011 - 19:17:56
Witam! chciałabym się dowiedzieć czy istnieje jakieś dofinansowanie na remont dachu, ponieważ mieszkam w domu wprawdzie komunalnym gdzie mieszka 6 rodzin ale tylko 2 maja mieszkanie wykupione. jedną z tych rodzin jest moja rodzina i mamy mieszkanie które zajmuje całe poddasze i dlatego nie mamy zadnego wsparcia finansowego ze strony gminy (woj.kujawsko-pomorskie).Został zrobiony kosztorys który wynosiłby 20 tys, ale nie stac nas. Reszta mieszkańców nie chce płacić bo im taki remont nie jest potrzebny bo "mieszkają pod nami" i nie martwią się grzybem który nachodzi na ściany i przeciekającymi sufitami. dachówki sa luźne i spadają stanowiąc niebezpieczeństwo osób przechodzących koło budynku. dlaczego my musimy pokryć wszystkie koszty związane z remontem dachu?? można dostać jakieś dofinansowanie??
nie mam pojecia czy dawno ktos tu zagladal... tez mam male pytanie w sumie jest duzo wspolnym co post wyzej... czy mozna w ogole dostac jakas dotacje z unii na remont mieszkania, dodam, ze to jest budynek gospodarczy, ale wymaga remontu... dostalismy go z przepisu od rodzicow mojego meza, ale nie mamy funduszy aby cos zrobic, a jako nowe malzenstwo nie bardzo chcemy zatapiac sie w pozyczkach z banku... z gory dzieki za odpowiedz! pozdrawiam
Poszukuję sposobu pozyskania środków na remont domu będącego własnością wspólnoty mieszkaniowej: remont CO,wody kanalizacji, ocieplenie ścian, instalacja windy, instalacja elekryczna
magdan
19 lut 2012 - 15:42:09
odpowiedź do pierwszego postu ANDAND, ale też do pozostałych: JEST MOŻLIWOŚĆ POZYSKANIA ŚRODKÓW Z PO RYBY, GDYŻ WIEŚ O KTÓREJ MOWA WCHODZI W SKŁAD Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Dobiegniewskie (gminy: Kłodawa, Strzelce Krajeńskie, Dobiegniew, Drezdenko, Stare Kurowo, Zwierzyń, Nowogródek Pomorski, Skwierzyna). Można pozyskjać środki na remont, odbudowę i uruchomić działalność gospodarczą. Pomogę napisać wniosek w ramach naborów organizowanych przez LGR. Pozdrawiam magdan879@wp.pl lub 693 021 221
Barbara
01 mar 2012 - 10:10:13
Witam
Mieszkam w budynku wielorodzinnym, bardzo zaniedbanym i zniszczorym, dom wymaga wymiany dachu, instalacji elektrycznej i iellu innych remontów. Część lokatorów posiada środki własne na remont, lecz nie wszyscy. Mamy też zgromadzonych środków wspólnych ale brakuje nam 40% środków finansowych. Kto mugłby nam udzielić pomocy.
Pozdrawiem
Wrozsypce
Dofinansowanie remontu starego domu
12 maj 2012 - 18:44:53
mamy dom po babci a ujmujac po prababci bo nie został on przepisany ani prababcia ani babcia juz nie zyja. dom jest bardzo duzy, na obrzezach miasta środa śląska woj dolnoślaskie, czesc domu jest przedwojenna a czesc dobudowana juz po wojnie przez dziadka. niestety stam budynku oceniam na lata ktore ma na dostateczny ale wszystko jest do remontu od zalania posadzek, przez tynk, wymiana okien, instalacje wodno kanaliacyjne, prad, nigdy nie bylo ogrzewania centarlnego wiec i centralne, dach, odgrzybianie i wszystkie pozostale prace przy starych budynkach. ale do sedna babcia pozwolila nam tam zamieszkać ale nasze sprawy finansowe sa na debetach wiec nie stac nasz na remont czy jest jakas mozliwosc chodz czesciowo pozyskac jakiekolwiek pieniadze? watpie ale zapytac mozna dodam ze nie mamy gdzie mieszkac i to nasz ostatnia nadzieja
Dzien dobry odziedziczylam ponad 100-letni dom chcialabym go wyremontowac, jednak srodki ktore posiadam nie sa wystarczajace, czy jest szansa na srodki z UE na dofinansowanie. Gdzie szukac pomocy i reozwiazan. Pozdrawiam
Paulina
30 pa 2012 - 20:22:08
Witam.

Nie wiem czy uzyskam odpowiedź ale zawsze warto zapytać. Mieszkam z rodzicami i rodzeństwem w domu z czerwonej cegły. Dom jest stary ma ponoć ok 150 lat. W czasie wojny mieszkali tu Niemcy. Dom wymaga gruntownego renontu: przede wszystkim dach, okna, podłogi itd. Mieszkamy w woj. Kujawsko- pomorskim, gmina Ciechocin, wieś Elgiszewo. Czy mozemy liczyć na jakieś dofinansowanie? Nie wiem gdzie i do kogo mam się o to zwrócić?

Z góry dziekuje za odpowiedź
kazdy by chcial
sławek
dotacje
03 gru 2012 - 14:19:08
PROSZĘ O POMOC JAK UZYSKAĆ DOTACJE NA REMONT I ODBUDOWĘ PAŁACU Z 19 WIEKU
Paulina
13 gru 2012 - 15:59:53
Widzę, że jednak nie potrzebnie pytałam...! Trochę zapomniałam o przysłowiu "Umiesz liczyć, licz na siebie"
ewa
Re: Dofinansowanie remontu starego domu
20 sty 2013 - 12:36:13
witam czy udało się może coś załatwić w sprawie tego dofinansowania do remontu domu?bo jestem w takiej samej sytuacji i nie wiem gdzie się udac po pomoc?proszę o poradę.pozdrawiam
Dorota
Dofinansowanie z UE
05 lut 2013 - 03:10:50
Witaj.
Jeśli jesteś w jakikolwiek sposób pomóc w uzyskaniu środków z UE na odrestaurowanie dworku lub pałacyku pisz.Finanse naturalnie wchodzą w grę.
doradca
15 lut 2013 - 12:23:18
Należy złożyć wniosek do urzędu marszałkowskiego o dotacje unijne z programu strukturalnego.Jest to program który w 100% finansuje remonty budynków.
Witam czy może ktoś to ocenić i czy nadaje się ta stodoła na zabytek,czy dostanę jakąć dopłatę bo zaczyna się walić dodam że ma ok 100lat
C:\Documents and Settings\Administrator\Pulpit\stodoła
daruj sobie
alicja
12 maj 2013 - 13:45:20
Czy najstarszy, murowany z czerwonej cegły, dom na wsi ( ok 100 lat, polożony w woj. mazowieckim) zasługuje na dotacje? Jak się o nie ubiegać? Proszę o pilną odpowiedź.
elżbieta
06 lut 2014 - 18:01:10
Witam chciałabym się dowiedzieć czy mieszkanie 100letnie ma szanse na dotacje na remont. Budynek potrzebuje generalnego remontu dachu,gdyż wali się on już na głowe a niestety nie mamy możliwości wyremontować go własnym kosztem,gdyż mieszkamy w 8osób w tym jest dwoje małych dzieci i żyjemy bardzo skromnie.
Bardzo proszę o szybką odpowiedz
06 lut 2014 - 18:30:46
witam chciałabym się dowiedzieć o dofinansowanie na remont 100letniego budynku. Chodzi głównie o generalny remont dachu.
Proszę o szybką odpowiedz
Mam dwoje dzieci niepełnosprawnych nie stać nas na remont domu a mamywielki problem ponieważ mamy wilgoć budynek nie jest ocieplony i na dachu jest eternit co szkodzi zdrowiu dzieci .Chciałam się dowiedzieć czy mogę się starać o dofinansowanie Unijne. Prosze o odpowiedż
Witam jesli dom jest stary to mozna sie starac o dofinansowanie u konserwatora zabytkow 50℅
Mam stary dom na wsi i jakiś czas temu zdecydowaliśmy z męż
em o wymianie dachu iwtedy dowiedzieliśmy się że nasza rudera została zarejestrowana jako zabytek i musieliśmy mieć pozwolenie od konserwatora zabytków .Dzwoniąc do tej pani dowiedzieliśmy się ze mimo iżdom jest zabytkiem to dofinansowania nie dostaniemy bo tojest zabytek którejś kategorii .jakiś idiota wciągając budynki wiejskie pod zabytki nie pomyślał jakie to stwarza problemy ludziom myślącym oremontach takich domów
Autor:

E-mail:

Temat:

Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości.
 **     **  ********    *******   ********        ** 
  **   **   **     **  **     **  **              ** 
   ** **    **     **         **  **              ** 
    ***     ********    *******   ******          ** 
   ** **    **     **         **  **        **    ** 
  **   **   **     **  **     **  **        **    ** 
Wiadomość: